Choroby tropikalne - Just another WordPress site

Cholera

Jest chorobą panującą w południowo-wschodniej Azji, okresowo zagrażając innym kontynentom. Wywołuje ją przecinkowiec cholery typ EL Tor. Nazwa ta pochodzi od stacji kwarantannowej znajdującej się na półwyspie Synaj, gdzie cholera została wykryta w zwłokach zmarłego pielgrzyma.

Sposób zakażenia chorobą.

Do zakażenia dochodzi drogą doustną, najczęściej w wyniku wypicia skażonej wody. Czas od spożycia do wylęgnięcia się choroby to od kilkunastu godzin do 5ciu dni. Po zakażeniu się cholerą dochodzi do ostrej biegunki i wymiotów. Obfite wypróżnienia doprowadzają do całkowitego wyniszczenia i odwodnienia organizmu, a w najgorszych przypadkach do śmierci.

Przebieg choroby.

Choroba z reguły jest niebolesna i bezgorączkowa. Najważniejsze w chorobie jest zapewnienie odpowiedniej ilości płynów w formie kroplówki oraz antybiotyki. Walka z cholerą jak z innymi chorobami zakaźnymi podlega całkowitej izolacji, osób cierpiących na tą chorobę, oraz osób przebywających razem z nimi.

Stosowana profilaktyka przed wyjazdem w tropikalne rejony:

  • AC-Zymes – Dostarcza i zapobiega utracie dobrej flory bakteryjnej z jelita. Przed wyjazdem: Stosować 2 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem. W czasie wyjazdu: Stosować 2 razy dziennie po 2 tabletki przed posiłkiem.
  • ParaProteX – reparat silnie oczyszczający oraz chroniący organizm z pasożytów, bakterii, grzybów i wirusów. Przed jak i w czasie wyjazdu: Stosować 3 razy dziennie po 2 tabletki.
  • Garlic Caps with extra Parsley – Mocna ochrona przed bakteriami, wirusami i pasozyami. Wzmacnia odporność. Przed wyjazdem: 2 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem. W czasie wyjazdu: 2 razy dziennie po 2 tabletki przed posiłkiem.